Parazit - Jessica Shirvington Kitap Yorumu

21:48


TANITIM
Kitabın adı: Parazit
Özgün adı: Disruption
Yazar: Jessica Shirvington
Seri: Disruption, #1
Türü: Distopya
Yayın evi: Yabancı Yayınları

Ya bir mikroçip mükemmel eşinizi bulabilseydi? Peki ya, bu mikroçip size ve sevdiklerinize karşı kullanılabilseydi?

Dokuz yıl önce Mercer Şirketi hayatı kolaylaştırmak adına bir yol geliştirdi. Başta akıllı telefonların evrimleşmiş versiyonları olarak ortaya çıkan M-Bantlar, sekiz yıl içerisinde zorunlu hale geldi. Artık M-Corp sağlığınızı, sosyal durumunuzu ve aşk hayatınızı kontrol altında tutuyordu. Sadece üç negatif sonuç alma hakkınız vardı, sonra hayatınızı mahvediyorlar, sevdiklerinizi elinizden alıp onları yeraltına, kimsenin bir daha onlardan haber alamayacağı bir yere götürüyorlardı. 

İki yıl önce Maggie Stevens, en sevdiği insanlardan birisinin alınıp götürülmesini izledi ve bu olay tüm dünyasını altüst etti. 

Şimdiyse onlara karşı savaşmaya hazır. Henüz bunu bilmiyorlar ama Maggie, M-Corp'un en büyük kâbusu. Mercer imparatorluğunun varisi Quentin Mercer da Maggie'nin planının kilit noktası. Ancak iki yıldır üzerinde çalıştığı tehlikeli planın parçaları yerine yavaş yavaş otururken Maggie'nin hesaba katmadığı gerçekler, dünyasını bir kere daha altüst etmek ve uğruna savaştığı her şeyi yok etmek için kuytuda bekliyorlar. 

Bozulan sözlerle dolu bir dünyada Maggie'nin tutması gereken sözler en can yakıcı olanlar olabilir mi?

YORUM
Parazit, şu son dönemin en iyi distopyasıydı diyebilirim. İtiraf edeyim, kitaba herhangi bir beklentiyle başlamadım ama tek kelimeyle özetleyecek olursam BA-YIL-DIM!

Kurgu, karakterler, anlatım her şey mükemmeldi. Beklentilerimin çok çok üstünde çıktı. Yazarın İki Hayat Arasında kitabını da çok beğenmiştim. Artık Jessica Shirvington'ın kitaplarını gözüm kapalı alabilirim.

Kitapta sevdiğim kısımlardan biri de yazarın bütün kurguyu ilk başta okuyucuya direkt yansıtmamasıydı. Kitabı sindirerek okuyuca aktarmasını sağlamış. Hiç sıkılmadan, hatta heyecanla okuyarak bitirdim Parazit'i. Bence siz de mutlaka okunacaklar listenize ekleyin!

PUAN

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

0 yorum