Katiller Çetesi: Sarai - J.A. Redmerski Kitap Yorumu

21:36


TANITIM
Kitabın adı: Katiller Çetesi: Sarai
Özgün adı: Killing Sarai
Yazar: J.A. Redmerski
Seri: Katiller Çetesi, #1
Türü: Yetişkin, Gizem
Yayın evi: Ephesus Yayınları

Sarai henüz on dört yaşındayken annesi tarafından Meksika'daki bir uyuşturucu baronunun yanında yaşamaya zorlanmıştır. Fakat Sarai, normal bir hayatın ne demek olduğunu unutmasına rağmen, zorla alıkonulduğu evden kaçma umudunu da hiç yitirmemiştir. Soğukkanlı bir katil olan Victor da tıpkı Sarai gibi çocukluğundan beri hep ölüme ve şiddete tanık olmuştur. Victor öldüreceği yeni hedefiyle ilgili bilgi almak için Sarai'ın bulunduğu yere geldiğinde genç kız ,buradan kaçabilmek için elindeki tek fırsatın bu adam olduğunu anlar. Ne var ki, işler Sarai'ın planladığı gibi gitmez ve tehlikeli bir adamın elinden kaçarken, kendini Tucson'a giden bir kamyonun arkasında değil, bambaşka tehlikelerin içinde bulur. 

Firar sırasında Victor içgüdülerinin etkisindeki kişiliğinden sıyrılır, vicdanının sesini dinler ve Sarai'a yardım etmeye karar verir. Çift birbirine gittikçe yakınlaşırken, Victor kızı korumak için her şeyini, hatta herkes gibi Sarai'ın ölmesini isteyen erkek kardeşi Niklas'la aralarındaki ilişkiyi bile tehlikeye atar. Victor ve Sarai birbirlerine olan güvenlerini arttırırken, aralarındaki uyuşmazlıklar da zamanla azalmaya başlar. Peki Victor'un kaba kuvvete dayanan yetenekleri ve tecrübesi Sarai'ın hayatta kalmasına yetecek midir? Bu kitap Sarai ve Victor'un hikâyesidir.


YORUM
Son iki aydır Sarai okuduğum en hızlı kitap oldu. Sarai için beklentilerim zaten yüksekti ama bu kadar iyi olmasını beklemiyordum.

Beni kitapta ilk önce etkileyen kapağı sonra da konusu oldu. Şahsen kapağın çok cezbedici bir yanı var. Sizce de öyle değil mi?

Sarai'yı çok uzun zamandır merak ediyordum anca okuma fırsatı bulabildim. En başta da dediğim gibi, beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Hele o son muhteşemdi. Anlatım tarzı ve işlenişine bayıldım. Okumak için bu kadar geciktirdiğime yanıyorum.

İkinci kitabın yayın duyurusu da yapıldığına göre benden mutlusu yok bugün. Hala okumadıysanız daha fazla bekletmeyin derim!


PUAN

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

0 yorum