Sen Gittiğinden Beri - Penelope Douglas Kitap Yorumu

14:28

TANITIM
Kitabın adı: Sen Gittiğinden Beri
Özgün adı: Bully
Yazar: Penelope Douglas
Seri: Fall Away, #1
Türü: Genç Yetişkin
Yayın evi: Aspendos Yayınları

Derinden gelen bir sesle konuştu. "Bence arkadaşlığın ötesinde bir yere gidiyoruz Tate ama bu lanet şeylere yol açacak." Keskin kelimeleri beni kırdı ve derin bir nefes aldım. Onun için hiçbir şey ifade etmiyor muydum? Gözümde biriken yaşlar yüzünden etrafı bulanık görmeye başladım. Yüzümdeki acıyı görmüş olacak ki sert ifadesi gitti ve gözlerini yere dikti. 

"Tate." Bana doğru yürümeye başladı, sesi daha yumuşaktı... Bu sırada cebimden fotoğrafı çıkarttım ve onun göğsüne iliştirdikten sonra hızla eve koştum. Evin içine girene kadar ağlamamak için kendimi tuttum. Bu bir daha olmayacaktı. 

Kapıyı kapatıp kilitledikten sonra onun zalimliğine ve kendi akılsızlığıma ağladım. Başımı yavaşça kapıya vurdum ama darbeler zedelenen gururumu onarmaya yetmiyordu. Jared beni hak etmemişti ama küçük bir uğraşla beni elde etmişti. 
Bu bir daha olmayacaktı.
YORUM
Kitabın arka kapak yazısından çıkarabileceğimiz çok bir anlam olmadığı için, yorumuma geçmeden önce size kısaca kitaptan bahsedeyim.

Tate ve Jared, çocukluktan beridir çok yakın arkadaşlardır fakat bu, bir yaz Jared'in başka bir şehre gitmesiyle değişir. Jared geri döndüğünde bambaşka birisi olmuştur. Tate'e artık kötü davranmaya başlar. Bununla yetinmeyip okulda Tate'i küçük düşürecek her şeyi yapar. Tate ise Jared'in tüm yaptıklarına göz yumar.

Tate, lisenin son sınıfından önceki yıl eğitimi için Fransa'ya gider ve döndüğünde o da eskisi gibi değildir. Artık Jared'in yaptıklarına karşılıksız kalmaz ve eskisinden daha güçlü davranır.

Son kısımlara kadar Jared'in Tate'den uzak durma bahanesini biraz saçma bulmuştum ama tam olarak öyle değilmiş. Kitapta beni sinir eden ufak tefek bir takım olaylar gerçekleşse de kitabı genel anlamda çok sevdim diyebilirim. Genç Yetişkin türüne aşık biri olarak, bu türü severlere önerebilirim.

Unutmadan, çeviri ciddi anlamda çok kötüydü. Çevirinin ardından belli bir düzenden geçirilmemiş, olduğu gibi basılmış sanırım. Yeni baskıda düzeltilir umarım. :|

PUAN

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

0 yorum