Karanlık Yalanlar - Alessandra Torre Kitap Yorumu

16:06TANITIM
Kitabın adı: Karanlık Yalanlar
Özgün adı: Black Lies
Yazar: Alessandra Torre
Türü: Yetişkin
Yayın evi: Yabancı Yayınları

Bu bir aşk hikâyesi ama okuması kolay olanlardan değil... 

Brant:
Yirminci yaş gününde bir teknoloji milyarderi oldu. Benimle üç yıldır beraber. Dört kere evlenme teklif etti. Dört kere reddedildi. 

Lee: 
Ev hanımlarıyla aşna fişne yapmadığı zamanlarda çim biçiyor. Elleri ve vücudunun diğer parçaları son derece yetenekli. Bilse de bilmese de, iki yıldır benim tarafımdan takip ediliyor. 

Durmayın. Yargılayın beni. Benim aşkımın nelere yol açtığı hakkında en ufak bir fikriniz bile yok. Daha önce bu hikâyeyi duyduğunuzu düşünüyorsanız güvenin bana… duymadınız.


YORUM
Kitaba başlamadan önce kitap hakkında bilgi edinmek için biraz yorum okuyayım dedim ama edinebildiğim tek bilgi, "Spoiler olmasın diye yorum yazamıyorum," olmuştu. Yani yorumların geneli böyle.  Ben de kendi kedime "Allah Allah, ne var ki bu kadar bu kitapta böyle?" diye merak edip başladım. Evet, söyledikleri kadar varmış. Bu kitap hakkında yapılacak en ufak yorum büyük bir spoilera kaçabilir. :D

Karanlık Yalanlar'a başladığımda kitabın cinsellik üzerine kurulu bir kitap olduğunu sandım. Ama emin olun ki öyle değil. Daha önce bu tarzda birkaç kitap daha okumuştum, bu türde yazılan kitaplar hep böyle akıcı oluyor ve sizi kitabın içine hapsediyor. Bu türde hiç kitap okumamış olsaydım sanırım sırrı çözemezdim. Tüm hikaye boyunca önce Lana'dan nefret ediyor sonra onu seviyorsunuz. Önce onu yaptıklarından dolayı suçluyor, yargılıyor ama sonra onu suçlayamıyorsunuz. Çözülmesi zor bir düğüm var karşımızda, deyim yerindeyse tam bir kördüğüm.

Aslında kitabın arka kapak yazısından tutun ilk bölümden itibaren yazar sürekli ipuçları bırakarak ilerlemiş, bu tarz kitaplara bayılıyorum ve bu kitap beni benden aldı! :D

Kitabın yarısına geldiğimde sırrı çözmüştüm, dediğim gibi bu türde kitap okumamış olsaydım kesinlikle tahmin edemezdim. Ama Lana öyle bir karışıklığın ortasındaki durumu nasıl kurtaracak diye merak ederek devam ettim. İnanılmaz akıcı ilerlediğini de söylemem gerek. Ve kitabın sonuna kadar şok üstüne şok yaşıyorsunuz. Olaylar bitmek bilmiyor.

Kitabın içeriği hakkında çok az bilgi vermeden yorumu bitirmek istemiyorum, spoiler vermeyeceğime söz veriyorum, bu yüzdem içerik bilgisini kısa tutacağım. :D

Lana, varlıklı bir ailede büyümüştür. Amerika'nın Evsiz Gençleri (AEG)'de gönüllü olarak çalışmaktadır. Bir gün AEG adına yapılan bir partide bağışçılardan biri olan teknoloji dahisi Brant ile tanışır.

Tanışmalarından kısa bir süre sonra randevulaşırlar ve ilişkileri zamanla kuvvetli bağa dönüşür. Bundan dokuz ay sonra Lana, Brant'in sırrını öğrenir. Ama bu gerçekten, basit ya da hafife alınacak türden bir sır değil. Lana, sırrı bildiğini Brant dahil olmak üzere herkesten saklar. Sırrı keşfettikten sonra Lee ile tanışır ve olaylar bu kısımdan itibaren gelişmeye başlar. 

Arka kapak yazısı dahilinde kitaba ilk başladığımda aşk üçgeni okuyacağımı zannetmiştim. Yani iki adam var elbette ama... aması var tabii. Aması büyük bir sır ama. :D Her neyse, siz en iyisi mi bu kitabı okuyun. Gerçekten çok iyiydi.


PUAN

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

0 yorum