Ölümcül Merhamet - Robin LaFevers Kitap Yorumu

21:01

TANITIM
Kitabın adı: Ölümcül Merhamet
Özgün adı: Grave Mercy
Yazar: Robin LaFevers
Seri: Ölümün Hizmetkarları, #1
Çeviren: Taylan Taftaf
Sayfa sayısı: 407
Türü: Fantastik
Yayın evi: Dex Yayınları

Genç, güzel ve ölümcül.

On yedi yaşındaki Ismae, babasının onun için yaptığı anlaşmalı evlilik dehşetinden, gizemli bir keşiş tarafından kaçırılır. Götürüldüğü manastır, Ölüm Tanrısı Aziz Mortain için eğitilen, kendisininki gibi garip yara izleri taşıyan kızlarla doludur. Burada, Ölüm Tanrısı'nın onu tehlikeli hediyeler ve korkunç bir kaderle kutsadığını öğrenecektir. Manastırda kalmayı seçerse rahibeler tarafından bir suikastçı olarak yetiştirilecek ve Ölüm Tanrısı'nın intikamını alacaktır. Ismae çok önemli bir görev için Breton sarayına gönderilir; hem entrika ve ihanetin ölümcül oyunlarına hem de yapması imkânsız seçimlere karsı savunmasızdır: Ismae, Tanrısına mı yoksa kalbine mi hizmet edecek? 

Ölüm'ün Hizmetkârları üçlemesinin ilk kitabı olan Ölümcül Merhamet tehlikeli bir aşk, zehirle gelen ölümler ve kendi yolunu bulmak üzerine...
YORUM
Uzun zamandır merak ettiğim Ölümün Hizmetkarları serisine okuma etkinliği yapacağımızı duyunca çok mutlu olmuştum. :D Şimdi kitapta ilgi çekici birçok şey barınıyor. Fantastik tür, tarihi bir hikaye, savaşçı bir kız...

Ismae, henüz on yedi yaşındayken babası tarafından evlendirilir. Esrarengiz bir keşiş onu bu berbat hayattan kaçırarak Ölüm Tanrısı Aziz Mortain'e hizmet veren manastıra götürür. Bu manastırda Ismae gibi birçok kız daha vardır. Hepsinin ortak noktası, henüz doğmadan işaretlenmiş olmaları. Yani hepsi aynı izi taşımaktadır. Bazılarının olağanüstü yetenekleri de vardır.

Hizmetkarlar bu manastırda birer suikastçı olarak eğitilir. Her birinin bir görevi vardır. Ismae'nin en önemli görevi ise ölümün işaretini üzerinde taşıyan herkesi bulmak ve öldürmek.
Saraya gönderilen Ismae, Duval'in metresi rolünü üstleniyor. Hani Duval de pek bir sevimli, pek bir çekici karakter. :))

Özetle, kitapta yer yer gizem, yer yer tebessüm, yer yer aşk, yer yer macera mevcut. Zaten tarihi fantastik seviyorsanız kaçırmayın derim.
Ayrıca set halinde hediye ettiğimiz kitabın çekilişine buraya tıklayarak katılabilirsiniz.
Dipnot: İkinci kitap eğitilen kızlardan biri olan Sybella gözünden anlatılıyor. Etkinliğimizin ikinci aşamasında da Karanlık Zafer'i inceleyeceğiz. *-*

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

0 yorum