Karanlık Zafer - Robin LaFevers Kitap Yorumu

22:41

TANITIM
Kitabın adı: Karanlık Zafer
Özgün adı: Dark Triumph
Yazar: Robin LaFevers
Seri: Ölümün Hizmetkarları, #2
Çeviren: Taylan Taftaf
Sayfa sayısı: 475
Türü: Fantastik
Yayın evi: Dex Yayınları

Genç, güzel ve zalim.

Sybella, Ölüm Tanrısı Aziz Mortain'in manastırında bir suikastçı olarak eğitilmiş ve sonrasında Breton sarayına gönderilmişti. Şimdi çok tehlikeli bir görev için sarayın karanlık dehlizlerinde dolaşıyor. Yüzüne taktığı maske ile o artık, Ölüm'ün en tehlikeli silahı. Babasını gazabı ürkütücü ve kardeşinin sevgisi tekinsiz. Sybella her şeye rağmen, uğruna yaşayacağı bir amaç bulunuyor.

Ölüm'ün Hizmetkarları üçlemesinin ikinci kitabı olan Karanlık Zafer tehlikeli bir kaçış, karanlık güçler ve tarafını seçmek üzerine...
YORUM
Ölümün Hizmetkarları üçlemesinin ikinci kitabı Karanlık Zafer'le sahalara geri döndüüm. :D Öncelikle belirteyim ki seri zaten devam kitapları olmadığı için spoiler içermez.
Karanlık Zafer'de Aziz Mortain'in kızlarından biri olan Sybella'nın macerasına tanık oluyoruz. Sybella, Ismae karakterine göre daha hırslı bir karakter. Bu yüzden farklı karakter okuyacağınızı bildiğiniz halde Ölümcül Merhamet ile kıyaslayarak benzerlikler olacağını düşünmeyin. Yazar çok daha farklı işlemiş karakterleri ve konuyu.

Sybella, suikastçı olarak yetiştirildikten ve eğitimden geçtikten sonra Kont d'Albret'in sarayına gönderiliyor. Sybella'nın burada bir görevi var, esir alınmış olan Canavar'ı kurtarmak.
Kitapta olaylar daha üstün, yani öyle haşır neşir bir aşk görmüyoruz ama çift olarak Canavar ve Sybella'yı çok sevdiğimi söyleyebilirim.
Sybella'nın hayatına daha çok tanık oldukça Kont d'Albret'ten daha çok nefret ediyor, kitabın içine girip adamı bizzat kendi ellerinizle öldürmek istiyorsunuz orası ayrı.
Ayrıca Sybella'nın doğuştan gelen bir özel yeteneği de var. *-*

Kitap genel anlamda akıcı bir üslupla ilerliyor. Zaman zaman duygulanıyor, zaman zaman gülümsüyoruz.
Annith'in bakış açısıyla yazılmış serinin son kitabını da merakla bekliyorum.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

0 yorum